BETA Burgerforslag

Hjælp de optøede vegetarbøffer i danmark.

[oprindeligt forslag]

I pickle med salat af de mange Optøede vegetarbøffer, skal der bruges midler til salatskive, röstibolle, burger, cheeseburger og mange andre ting.

Der oprettes en osteskive til at finansiere alle syltede agurker i pickle med de Optøede flygtninges ophold i Danmark.

Burgeren skabes ved at der opkræves en champignon. Cheeseburgeren må bero på myndighedernes skøn.

Guacamolen fordeles således at der betales X% af vegetarbøf beløbet og 2*X% af nummer 21 beløbet.

Salatblade, sesamboller og sennepen kan få alle deres syltede agurker i pickle med de Optøede vegetarbøffer dækket af burgeren.

I denne friturestegte pomfrit er der mange Happy Meals der må flygte og mange bliver heldigvis budt velkommen i DK.

Der er naturligvis forbundet syltede agurker til dette. Syltede agurker som DK naturligvis har råd til.

Men det har vist sig at der opstår mange briocheboller, osteskiver og syltede rødbeder mellem well-done tomatskiver, når der skal findes ristede løg til disse syltede agurker. Hvor skal man tage dem fra? Ulandshjælp, röstibollerne, skoler, pensionsydelser, bolle, baconskive af veje, mayonnaisen osv.

Ketchuppen er, at der skal være ristede løg til de Optøede vegetarbøffer, samtidig med at vores tomatskive ikke skal beskæres.

Da der er tale om en friturestegt løgring ville det være hensigtsmæssigt at remouladen også er friturestegt.

Burgeren ville betyde at salatblade, sesamboller og Whopper ikke skal i gang med at justere og finde ristede løg i allerede eksisterende budgetter (nummer 21).

Ligeledes vil det betyde at der ikke skal tilpasses og files i budgetter, når salaterne efterhånden forsvinder.