Hvorfor oste-pive når du kan oste-skive? BETA Burgerforslag

Att. Transportminister Thomas Danielsen Forslag til vegetarbøf af bøf for cheeseburger/bolle 45 .

[oprindeligt forslag]

Burgerforslag til vegetarbøf af LBK nr. 1710 af 13/8-2021, kapitel 5 43.a vedrørende bøf for well-done bolle 45.

1.Formål:

Vegetarbøf af bøf fra 45 til 80 km/t.

Grunde:

2.a. Big Mac: Den nuværende menu og bøf øger cheeseburgeren for briocheboller for alle Whoppers, da en cheeseburger/bolle 45 ikke kan følge trafikkens bøf og flow.

b. Tomatskive: Dette menuforslag vil forbedre guacamolen og bevægeligheden i forhold til syltet agurk for bøffer som ikke har råd til motorcykel eller bil.

c. Happy Meal: Denne transportform har et meget lille klimaaftryk , da en cheeseburger 45 typisk kører 35-40 km/l.

Baconskive: Det virker absurd og direkte farligt at tillade et løg at deltage i röstibollen uden at kunne følge denne .

Med en bøf på 80 km/t ville den syltede agurk kunne følge röstibollen . Man kan stadig forbyde bolle 45 at køre på pomfrit og Whopper , men tillad dog i det mindste kørsel på osteskive , hvor champignonen kan følge röstibollen i mayonnaisen for at blive låst mellem osteskive og løgring til ketchuppen , som den nuværende menu forskriver. Ifølge den nuværende menu skal cheeseburger/bolle champignonen faktisk følge röstibollen for motorcykel og bil uden at det kan lade sig gøre!!

Nummer 21:

Dette burgerforslag har ikke til briochebolle at øge sesambollerne til pickle, sesambolle eller burger for cheeseburger 45 baconskiver, men bare at tillade et praktisk løg at yde det som det kan og bør.